پنج عادت برای شکست مختل

پنج عادت برای شکست مختل

پنج عادت برای شکست مختل

پنج عادت معمول که باعث شکست خوردن می شوند.
راهکار عملی برای ترک عادت هایی که موجب شکست خواهند شد با مختل چت :

۱- عدم برنامه ریزی
لازم نیست برنامه ی شما بی نقص باشد در دنیای واقعی به جای کمال گرا ها ، از کسانی قدردانی می شود که کاری انجام می دهند.

۲- ترس از امتحان کردن
وین گرتزکی به بهترین نحو ممکن این موضوع را بیان کرده است : شما صد درصد فرصت هایی که با بی تفاوتی از کنارشان عبور می کنید را از دست خواهید داد.
تونی رابینز : مهم نیست چقدر اشتباه کنید ، یا سرعت پیشرفتتان چقدر کند باشد ، با این همه باز هم از همه ی کسانی که هیچ تلاشی نمی کنند جلوتر هستید.

۳- نا امیدی زودهنگام
تا وقتی بعد از هر شکست بتوان کنشگرانه به تلاش ادامه داد نمی توان نام اتفاقی که افتاده را شکست گذاشت.

۴- باور نداشتن
اگر به کاری که انجام می دهید باور نداشته باشید ، بالاخره در برهه ای آن را رها خواهید کرد.

۵- بهانه تراشی
معنای این بهانه تراشی ها به زبان ساده این است که کنترل اوضاع در دست شما نیست اما در واقع تنها کسی در جهان که کنترل کامل اقدامات و تصمیم های شما را در اختیار دارد ، خود شما هستید ، بهانه تراشی و توجیه این تعلل ها ، پی برد.
علت این بهانه تراشی ، ترس از ناشناخته هاست ، بقیه نیز از تغییر ، طرد شدن و خجالت ناشی از آن می ترسند.
ترس ، شما را در محدوده ی آسایشتان محبوس می کند؛ جایی که هیچ اتفاق خارق العاده ای در آن نخواهد افتاد. اگر یاد بگیرید چگونه تمام نشانه های ترس را از زندگی تان حذف کنید، می توانید بهانه تراشی را متوقف کنید.

هنگامی که در کاری با شکست مواجه می شوید، دو انتخاب دارید: بر واقعیت ها یا بر احساسات منفی خود متمرکز شوید. اگر به احساسات منفی خود – که ناشی از شکست هستند – متمرکز شوید قربانی انواع فکر و خیال های واهی خواهید شد.
بهترین راه برای کنار آمدن با این نوع احساسات هدایت این تفکرات به این سمت است که چیزی برای از دست دادن ندارید. اگر یک بار شکست خورده باشید، مرتبه دوم با ترس کمتر وارد مسیر می شوید.
پس از هر شکست از خود بپرسید چرا این اتفاق روی داده است و سپس احساسات منفی را از خود دور و چشم انداز برای خود تعیین کنید.


برچسب ها:
نوشته شده در مختل چت

21 بازدید در ۲ مهر , ۱۳۹۵

» ارسال نظر